​Писанки з бісеру: королівський подарунок на Пасху

​Писанки з бісеру: королівський подарунок на Пасху

Традиція обмінюватися великодніми яйцями з побажаннями добра та щастя дуже давня. А що, коли замінити банальну крашанку на вишуканий сувенір, що не зіпсується з часом? Писанки з бісеру бережуть в собі теплі весняні промені й так гарно переливаються на сонці! Сплети чепурну писанку другові до Великодня — такий сувенір матиме по-справжньому королівський вигляд.

42 т. 0

Намистинка до намистинки — і ось вже на писанці розцвітають маки, блищать куполи церков або воркують голуби… Уявляєш, як зрадіє мама чи подруга такому незвичайному подарунку до Пасхи? Не варто думати, що сплести вбрання для писанки може лише професіонал. Трішки уважності й терпіння — і тобі також усе вдасться.

Чи знаєш ти? В Україні писанки з бісеру з’явились у ХVІІ столітті. Саме тоді з Венеції, Австрії та Богемії до Східної Європи почали завозити бісер та скляні намистини. Спочатку бісерні писанки у якості сувенірів дарували меценатам, які відвідували монастирі. Пізніше блискучі вироби роздавали усім прихожанам. До ХІХ століття бісерні писанки виготовлялися лише в монастирях. Таким видом мистецтва славився Браїлівський монастир на Вінниччині, монастирі Буковини, Львівщини та Житомирщини. Сяючі писанки-бісерки підвішувались до лампадок перед образами у церквах, палацах, сільських хатах, служили подарунками на урочистості.

Ретельна підготовка — половина успіху

У давнину в якості основу для писанки використовували справжню шкаралупу яйця. За допомогою двох дірочок із нього випускали вміст і заповнювали середину воском. Ти ж можеш використати дерев’яне або пластикове яйце — напередодні великодніх свят їх легко придбати у будь-якому супермаркеті.

Як зробити писанку з бісеру

Бісер для писанки краще добирати за схемою. Уникай чорних і тьмяних кольорів, віддаючи перевагу яскравим і чистим. Неперевершений вигляд мають орнаменти з рубленого бісеру та стеклярусу.

Для роботи тобі знадобляться:

  • основа,
  • бісер,
  • тоненька волосінь,
  • голка для бісеру,
  • схема великоднього яйця.

Зауваж! Спочатку для яйця створюють «пасок» із бісеру, який закріплюють прямо на основі, у центральній частині яйця. І лише потім обплітають обидва кінці яйця, з кожним рядком зменшуючи кількість бісерин.

Для декору великодніх яєць зазвичай використовують сітчасте, ажурне, мозаїчне плетіння тощо.

Як обклеїти писанки бісером?

Як обклеїти писанки бісером? Секрети для початківців

Для того, щоб прикрасити великоднє яйце бісером, не обов’язково плести. Найпростіший спосіб — викачати пофарбоване в тон, змащене клеєм ПВА яйце в дрібних намистинках і зачекати, доки писанка висохне.

Ідеальна основа — яйце з пінопласту. Якщо бажаєш зробити візерунки або малюнок із бісеру, скористайся зубочисткою. Бісер має дещо потопати в клею.

Як обклеїти писанки бісером?

Обклеїти писанку можна й волосінню з нанизаним різнобарвним чи однотонним бісером в один ряд. Змасти заготовку клеєм ПВА та щільно обмотай бісером по кругу.

Дерев’яне яйце можна обмотати тонким дротом з нанизаним бісером. Зроби невеличку петельку, щоб закріпити першу намистинку, та нанизай бісер на дріт в один ряд. Обмотай яйце по спіралі.

Чудова ідея — прикрасити великоднє яйце пайєтками. Тобі знадобляться маленькі булавки, пайєтки різних форм та кольорів, заготовка з пінопласту. Якихось півгодинки — і твоя писанка заграє яскравими барвами!

Викладка по воску

Витіюваті візерунки на писанці можна створити за допомогою техніки вдавлювання бісеру на восковій основі. Щоб малюнок був акуратним та рівномірним, попередньо намалюй узор на восковій заготовці. Щоб бісер краще тримався на писанці, використовуй силікатний клей. Зверху яйце можна вкрити шаром лаку.

Викладка бісеру по воску

Плетіння сіткою

Якщо в мистецтві плетіння з бісеру ти новачок, спробуй обплести великоднє яйце в техніці «сітка». В місцях дірочок дерев’яна заготовка не має бути надто помітною, тому заздалегідь пофарбуй її акриловими фарбами у колір, що вдало поєднуватиметься з бісером: білий, рожевий, блакитний тощо.

Уважно вивчи схему писанки з бісеру та до роботи!

Плетіння бісеру сіткою

Ажурне плетіння яєць із бісеру

Плетіння сіткою матиме розкішний вигляд, якщо поєднати звичайний бісер зі стеклярусом та великими намистинами з багатьма гранями. Такий сувенір стане чудовим оберегом на довгі роки та ефектно прикрасить інтер’єр твоєї кімнати.

Ажурне плетіння яєць із бісеру

Ажурне плетіння яєць із бісеру. Схема

Щільне плетіння. Схеми писанок з бісеру

Гладенькі та щільні великодні яйця з бісеру створюють у техніці мозаїчного плетіння або в техніці ручного ткацтва. Мозаїчне плетіння передбачає зміщення бісеринок одна щодо одної на півкорпусу. А під час обплетення яєць у техніці ручного ткацтва бісерини розміщуються чітко в шаховому порядку.

Щільне плетіння трудомістке, потребує багато часу і бісеру. Однак з його допомогою на писанках можна викласти найрізноманітніші візерунки, тварин і навіть пейзажі.

Щоб писанка вийшла акуратною і красивою, обирай бісер одного калібру. Починай виготовлення вбрання для писанки з паска на «животик» яйця — це прямокутник, у вигляді якого часто створюють схеми. Далі поступово зменшуй кількість бісеру, як тільки помітиш, що бісеринці стало затісно в рядку.

Тримай схеми для обплетення яєць у техніці щільного плетіння та перетворюй свої писанки на шедеври!

Якщо ти чудово знаєшся на техніках плетіння і любиш імпровізувати, лови ще кілька ідей пасхальних яєць. Милі курчатка, золоті рибки та сови — з бісеру можна створити що завгодно!

Великодній майстер-клас. Плетемо писанку з бісеру!

Плетіння писанок із бісеру — чудовий спосіб провести сімейне дозвілля напередодні Великодня. Зберіться родиною за одним столом, дістаньте розсипи яскравого бісеру, відмотайте капронову нитку і насолоджуйтеся рукоділлям за приємною домашньою бесідою.

Тобі знадобляться:

  • дерев’яна заготовка,
  • бісер,
  • тонка голка та нитка для плетіння бісером.

Великодній майстер-клас. Плетемо писанку з бісеру!

1. Виміряй «екватор» яйця — найширше місце, щоб знати, скільки бісерин буде в останньому ряду обплетення. За бажанням, покрий яйце білою акриловою фарбою.

2. Розпочинаємо плести подушку для писанки. З’єднай у коло п'ять бісерин і плети перший ряд, додаючи по бісеринці між бісеринками кола.

3. Для наступного, другого, ряду візьми жовтий бісер. Вставляй по дві бісерини між бісеринами попереднього ряду. В третьому ряду вставляй по одній бісерині між бісеринами другого ряду.

4. Додай білого бісеру. В четвертому ряду буде по одній бісерині поміж жовтими намистинками. В п’ятому — по дві і так далі, аж поки кількість бісерин не стане такою, як на «екваторі». Приміряй подушку — заготовка має вільно вміщатися всередині. До того ж, примірка допоможе тобі зрозуміти, коли потрібно зменшувати кількість бісеру в рядах.

5. Формуй малюнок на писанці, чергуючи кольори залежно від обраної схеми. Початківцям краще спочатку обплести писанку однотонним бісером, аби ненароком не збитися та не зіпсувати малюнок.

Ближче до протилежного кінця писанки звужуй ряди, зменшуючи кількість бісерин у ряді: пропускай по одній, а потім по дві бісерини з попереднього ряду. Чергуй послідовність пропусків у рядах.

Готово!

Світлої Пасхи, весняного натхнення, вдалих робіт і лише приємних сюрпризів!

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

42 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

​Писанки з бісеру: королівський подарунок на Пасху

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.